Skip to main content

Po miesiącach testowania i uzupełniania został upubliczniony nowy, całkowicie przebudowany portal promocji eksportu. Znaleźć go można na stronie www.trade.gov.pl.

Portal został przygotowany w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Nie są to jednak bezpośrednie tłumaczenia, gdyż są różne cele obu wersji. Celem wersji polskiej jest dostarczenie polskim przedsiębiorcom aktualnych, niezbędnych i użytecznych informacji dot. ekspansji eksportowej, możliwości wsparcia eksportu (także finansowego) przez instytucje administracji publicznej i organizacje gospodarcze, zarówno branżowe, jak i regionalne czy lokalne. Ta wersja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorców, także tych, którzy jeszcze nie eksportują, a dopiero maja zamiar zacząć swoją sprzedaż za granicę. Tu także można znaleźć informacje dot. handlu internetowego, informacje o poszczególnych krajach świata, aktualności o wydarzeniach dot. handlu zagranicznego, imprez targowych itd.

Z kolei wersja angielska jest przeznaczona dla przedsiębiorców zagranicznych i ma za zadanie ukazanie Polski jako interesującego i rzetelnego partnera gospodarczego oraz zachęcenie do rozwoju współpracy ekonomicznej z naszym krajem.